Vize plastového okna s výjimečnou tuhostí, které se obejde bez ocelové výztuhy, je realitou. Stalo se tak díky mnohaletému inovačnímu úsilí společnosti REHAU, z jejíchž laboratoří přešel do „ostré” výroby profilový materiál RAU-FIPRO®. Odejmutím oceli z profilu se cca o 10% zlepší hodnota Uf rámu. Další zlepšení se docílí vsunutím pěnové izolace do komory uvolněné po oceli.
Materiál RAU-FIPRO®, použitý v profilu Geneo®, je výsledkem více než šedesátiletého vývoje a inovačního potenciálu firmy REHAU. Novinku odvětví charakterizuje špičkový vláknový kompozitní materiál, který poskytuje profilovému jádru maximální stabilitu. Po leteckém průmyslu a po vozech formule 1, vláknové kompozitní materiály vnášejí vysoké výkony také do konstrukce oken.
RAU-FIPRO® přináší nejvyšší kvalitu a torzní tuhost pro úplně nová kriteria posuzování systémů okenních profilů. Jedná se o plnoarmovanou profilovou konstrukce rámu i křídel, kde výztuha nekončí cca 5 cm od svaru, ale je svařena a výsledný výrobek je proto daleko pevnější a stabilnější. Stabilita systémového řešení je certifikovaná a to včetně kotvení na stavební objekt rámovými turbošrouby bez přidané ocelové výztuže bylo odzkoušeno a certifikováno v IFT Rosenheim.
Nejvyšší kvalita, dlouhá životnost a nejmodernější materiály jsou zárukou dlouhodobé funkčnosti výrobku. Profil Geneo® je profilový systém s třemi těsněními (středové těsnění) stavební hloubky 86 mm a pohledové výšky 115 mm. Stavební hloubka 86 mm je v současnosti nejlepší řešení z hlediska zpracovatelnosti, tepelné izolace a statiky při optimálním poměru ceny a kvality. Samotný profil je složený ze dvou materiálů – celá vnitřní konstrukce je z revolučního materiálu RAU-FIPRO® a na povrchu se nachází hladký povrch z RAU-PVC, který se osvědčil na všech minulých profilových systémech REHAU, což má za důsledek jednoduché čistění, může se normálně kašírovat, lepit, případně lakovat.
Tento inovační profilový systém poskytuje také nové možnosti v rozměrech, které nebylo možno dosud realizovat - až 90 % běžných řešení je možné vyrobit bez použití ocelové výztuhy, např. balkónové dveře s výškou 220 cm a šířkou křídla 100 cm. V případě použití ocelové výztuhy, je možné dosáhnout do této doby nedosažitelných rozměrů – např. balkónové dveře s výškou až 260 cm a šířkou 130 cm, tímto je možno poskytnout architektům a investorům větší možnosti při moderních velkých proskleních. Funkčnost profilu, flexibilitu a modularitu zabezpečují komory, které jsou uzpůsobeny také pro vložení termomodulů, které zásadně ovlivňují tepelně-izolační vlastnosti žádoucí pro splnění různých energetických norem a předpisů.
Součinitel přechodu tepla Uf (rámu) standardního rámu je 1,0 W/m2K; při použití termomodulů je možné dosáhnout Uf (rámu) od 0,85 až do 0,91 W/m2K a při použití skla Ug = 0,5 W/m2K dosahuje okno až Uw = 0,72 až 0,73 W/m2K, což splňuje kritérium použití v pasivních domech.